0256 315 15 11 - 0545 745 19 09 - 0554 361 06 54 info@gvnbilisim.com
Cumhuriyet Mahallesi, No:7, 173/1. Sk., Nazilli

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri
Alarm sistemi kurulduğunda hareket detektörü veya manyetik kontaktan algılama gerçekleştiği anda alarm oluşur. Abone aranır, alarmın sebebi, müdahale istenip istenmediği sorulur, onaya göre emniyet, itfaiye, ambulans yönlendirilir.

Ev ve işyerlerinde giriş noktalarında (kapı, pencere vb.) bulunan algılayıcılar sayesinde algılanan hareketin panele alarm olarak iletilmesi ve sesli uyarı vermesine dayanır. Hırsız Alarm Sistemleri olarak en basit hali ile panel, bir tuş takımı, bir siren ve bir sensörden oluşuyor. İhtiyaç veya isteğe bağlı olarak sensör sayısı ile artırılabiliyor,mobil kontrol sağlanabiliyor, kablosuz olarak kurulum yapılabiliyor ve alarm haberalma merkezine bağlanabiliyor.

Manyetik kontaklar sayesinde kapı ve pencerelerde açık yada kapalı bilgisi, PIR dedektörler ile de ortamda meydana gelen hareketler panele iletilir. Aynı zamanda gaz algılama, su basması, duman dedektörleri sayesinde yangın algılama gibi fonksiyonlarda kullanılabilir. Acil durumlarda panik butonu ile direkt olarak ambulans yada itfaiye yönlendirilmesi yapılabilir.